Bilimsel Program

13 Eylül 2024 Cuma
13:30-14:00 AÇILIŞ
14:00-15:40 PANEL -1 
Oturum Başkanları: Eftal Yücel, Remzi Çevik, Servet Yolbaş
14:00-14:20 Ders 101: İnflamatuar Romatizmal Hastalıklar ve Bağ Dokusu Hastalıkları Konsepti Ali Akdoğan
14:20-14:40 Sjögren Sendromu Levent Kılıç
14:40-15:00 Sistemik Skleroz Duygu Temiz Karadağ
15:00-15:20 Dermatomiyozit ve Polimiyozit Hamit Küçük
15:20-15:40 IgG4 İlişkili Hastalık Semih Gülle
15:40-16:00 KAHVE MOLASI
16:00-17:30 PRATİK ROMATOLOJİ OTURUMU
Oturum Başkanları: Mehmet Çağlayan, Ahmet Omma, Sezgin Zontul
PRESS Sendromu Nevzat Koca
Optik Nörit Fatih Yıldırım
Eritema Nodozum Rabia Pişkin Sağır
Livedo Retikularis Mustafa Gür
DRESS Sendromu Hazan Karadeniz
Karpal Tünel Sendromu Gülay Alp
Priformis Sendromu Özlem Doğan Ağbuğa
Epikondilitler Yılmaz Savaş
Diffüz Alveolar Hemoraji Mesude Seda Aydoğdu
Makrofaj Aktivasyon Sendromu Şule Ketenci Ertaş
17:30-18:30 DART ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI 
Başkanlar: Bünyamin Kısacık, Süleyman Serdar Koca, Yavuz Pehlivan
14 Eylül 2024 Cumartesi
08:30-09:30 Uzmanına SoruYORUM-1: FMF ve Diğer Oto-İnflamatuar Hastalıklar
Konuşmacı:  Tartışmacılar: 
Zeynel Abidin Akar Ahmet Gül, Timuçin Kaşifoğlu, Metin Kaya Gürgöze
09:30-10:15 UYDU SEMPOZYUMU
İnflamatuvar Romatizmal Hastalıkların Tedavisinde Fark Yaratan Seçenek
Moderatör: Konuşmacılar:
Bünyamin Kısacık Lütfi Akyol, Zeynel Abidin Akar
10:15-10:40 KAHVE MOLASI
10:40-12:00 PANEL-2
Oturum Başkanları: Yasemin Kabasakal, Yavuz Pehlivan, Neşe Çabuk Çelik
10:40-11:00 Romatolojide Pulmoner Fibroz: Kimlere Anti-Fibrotik Tedavi verelim? Cemal Bes
11:00-11:20 Raynaud Fenomeni ve Dijital Ülsere Yaklaşım Gezmiş Kimyon
11:20-11:40 Romatolojide IVIG ve Plazmaferez Tedavilerinin Yeri Fatma Alibaz Öner
11:40-12:00 Romatizmal Hastalıklarda Renal Patolojiler Neslihan Yılmaz
12:00-13:00 ÖĞLE YEMEĞİ
13:00-14:00 Uzmanına SoruYORUM-2: Sistemik Lupus Eritematoz ve AFA Sendromu
Konuşmacı:  Tartışmacılar:  
Ahmet Karataş Murat İnanç, Gökhan Keser, Senem Tekeoğlu
14:00-15:00 Uzmanına SoruYORUM-3: Ankilozan Spondilit ve Aksiyel Spondilartritler
Konuşmacı:  Tartışmacılar: 
Menice Güler Fatoş Önen, Umut Kalyoncu, Ediz Dalkılıç
15:00-15:30 KAHVE MOLASI
15:30-16:15 PRATİK ROMATOLOJİ 2 OTURUMU
Oturum Başkanları: Ahmet Işık, Süleyman Serdar Koca
15:30-15:40 Romatoid Faktör Pozitifligi Olan Hastaya Yaklaşım Mete Pekdiker
15:40-15:50 Ana ve Ena Profili Sonucunun Yorumlanması Alper Doğancı
15:50-16:00 Akut Faz Reaktan Yüksekliği Olan Hastayı Ne Zaman Romatoloji’ye Yönlendirelim? M. Recai Akdoğan
16:00-16:15 İnflamatuar Artropatiden Şüphe Edilen Hastada Birinci ve İkinci Basamakta Hangi Görüntüleme Testi İstenmelidir? Mehmet Emin Derin
16:15-17:30 Uzmanına SoruYORUM-4: Vaskülitler
Konuşmacı:  Tartışmacılar: 
Lütfi Akyol Haner Direskeneli, Ömer Karadağ, Gökçe Kenar
15 Eylül 2024 Pazar
08:30-10:00 PANEL – 3
Oturum Başkanları: Ahmet Mesut Onat, Gözde Çetin Yıldırım, Abdulsamet Erden
08:30-08:50 Romatolojide Laboratuvar Testlerinin Akılcı Kullanımı Orhan Zengin
08:50-09:10 Akılcı İlaç Kullanımı: Aşılama, Enfeksiyon ve Pre-Operatif Zamanlarda Anti-Romatizmal İlaçların Kullanımları İçin Öneriler Mehmet Ali Balcı
09:10-09:30 Fibromiyalji ve Yaygın Ağrı Sendromları Cemal Gürbüz
09:30-09:50 Osteomalazi ve Osteoporoz Fatih Albayrak
09:50-10:00 Kristal Artritler: Gut ve Psödogut Alican Soylu
10:00-10:30 KAHVE MOLASI
10:30-11:30 Uzmanına SoruYORUM-5: Romatoid Artrit
Konuşmacı:  Tartışmacılar: 
Burak Öz Vedat Hamuryudan, Sedat Kiraz, Nevsun İnanç
11:30-12:30 SÖZEL BİLDİRİLER
Oturum Başkanları: Metin Özgen, Fatih Yıldız
12:30 KAPANIŞ